top of page
Vyhledat
  • Zdenka Nosková

V Královehradeckém kraji máme vyškolené nové kontrolory kvality

Aktualizováno: 1. 8. 2023

Od června letošního roku máme v Královehradeckém kraji vyškoleny 2 nové kontrolorky Prázdnin na venkově. Spolupráce s kontrolory v konkrétním regionu pomáhá jak nám, tak danému regionu a v neposlední řadě i zařízením, která mají o certifikaci zájem.

Zakládáme si na tom, aby zařízení, která certifikát získají, nabízela kromě ubytování i zážitky a regionální produkty. Nebo alespoň jedno z toho. Nejsou zařízení horší a lepší, každá cílová skupina upřednostňuje a vyhledává něco jiného, ale hvězdičky prokazatelně pomáhají s výběrem. Ze zkušenosti víme, že to nejzajímavější, co odlišuje konkrétní zařízení od ostatních, často zůstane opomenuto.


Svaz venkovské turistiky a agroturistiky zastřešuje Prázdniny na venkově na národní úrovni. Pro regiony má spolupráce s námi užitek v případě, že konkrétní certifikovaná zařízení poznají a využijí jejich jedinečné nabídky pro propagaci svého regionu. Pokud je kontrolor přímo z organizace destinačního managementu, má jedinečnou příležitost seznámit se s nabídkou konkrétního zařízení, kvalitou jeho služeb a v neposlední řadě i osobně poznat majitele či provozovatele. Díky marketingové podpoře Prázdnin na venkově na národní úrovni může destinace těžit ze známosti značky i benefitů vážících se k ní.


Spolupráce s kontrolory v daném regionu usnadňuje i samotný proces certifikace pro žadatele. Nejedná se kontrolu v pravém slova smyslu. Nejsme úřad, který se snaží žadatele „nachytat na švestkách“. Naší snahou je udělit odpovídající počet hvězdiček, pomoci s marketingem a rozvojem kvality služeb.


Comments


bottom of page